Matservis Rörstrand
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖRSTRAND, "Hoangho", matservis, 87 dlr, flintgods, tillverkningsår 1892-1926, vitglaserad med dekor i blått, bestående av 12+12 djupa tallrikar, 18 mattallrikar, 6 assietter, 12 desserttallrikar, 9 uppläggningsfat, terrin med lock, 2 lockkarotter, 2 såssnipor, 2 kannor, 11 thekoppar med fat
PROVENIENS: Stopalo
Nagg förekommer
683239
2019-10-26