Ljuskrona oscariansk
2019-10-26
682402
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 8 ljus, förgylld stomme, behängd med prismor, höjd ca 50, diameter 54 cm
PROVENIENS: Stopalo
En skadad ljusarm, lagningar