Ljuskrona rokokostil
2019-10-26
682387
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, rokokostil, för 6 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 84, diameter 52 cm
PROVENIENS: Stopalo