Ljuskrona
2019-10-26
682347
| Klubbat belopp | 7 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, renässans stil, 1800-tal, för 18 ljus, brons, krönt av modonna med jesusbarnet, höjd ca 110, diameter 85 cm
PROVENIENS: Stopalo
Modana saknar arm