Ljuskrona 1800-tal
2019-09-25
682155
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, stomme i mässing, 8 ljusarmar, behängd med slipade prismor, höjd 67, diameter 53 cm
Slitage