Ampel 1800-talets slut
2019-10-26
681817
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
AMPEL, 1800-talets slut, för 6 ljus, förgylld metall, behängd med olikslipade prismor, blå skål med slipad dekor, höjd ca 85, diameter 66 cm
PROVENIENS: Stopalo
Prismor saknas