Ljuskrona
2019-10-26
681773
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, förgylld metall, behängd med prismor, för 16 ljus, höjd ca 86, diameter 90 cm
PROVENIENS: Stopalo
Elktriferad