Chiffonjé Karl Johan

Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan

Klubbat för:

58 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CHIFFONJÉ, stockholmsarbete i Karl Johan, mästarstycke av Gustaf Lindgren (1820-1831) konisk form, fanérad i mahogny, höjd ca 154, 108x54 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Stopalo

Beslag saknas, smärre ytskador

680289

2019-10-26