Ljuskrona
2019-09-22
680058
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets slut, 5 ljusarmar, Louis X stil, bronserad stomme, behängd med prismor i formpressad plast, höjd ca 58, diameter 47 cm
Smärre slitage, två ljushållare i glas skadad.