Silverbestick Margit
2019-09-25
679904
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 400 EUR |
SILVERBESTICK, 29 delar, Margit, en serveringssked längd 20 cm, en kniv längd 19 cm, sex skedar längd 16 cm, fyra ostknivar längd 14 cm, 12 kaffeskedar längd 11,5 cm, fem serveringsgafflar längd 12 cm, vikt totalt ca 640 g,
denna modell har danskt ursprung, den är designad av Holger Rasmussen i början av 1950-talet.
Smärre slitage, gravyr på serveringssked, serveringsgaffel och sju kaffeskedar.