Dosor börs silver
2019-09-22
679290
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DOSA, Holland, LUKTDOSA, BÖRS, PILLERDOSA, silver, 1800-tal, luktdosan stämplad Nils Hendeberg, Helsingborg 1844, börsens mått 7x5,5 cm
Börs med skadad inredning och lagningar, skador