(2) Tumlare silver Hans Jacob Vogt
2019-09-17
678716
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
(2) HANS JACOB VOGT (mästare Kristianstad 1795-1823), tumlare, silver, graverad bård, invändigt förgylld, höjd 3 cm, TUMLARE, oidentifierad mästare, medföljer
Voght: Förgyllning med slitage, bucklor och repor
Oidentifierad med lagad underdel och bucklor samt slitage