Vas Kina
2019-09-20
677408
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, Kina, 1800-tal, hänklar med fabeldjur, motiv med påfåglar och blommor, porslin, underglasyrblått, med träsockel höjd (utan sockel) ca 43 cm
Åldersrelaterat slitage