Flintlåspistol amerikansk
2019-11-17
676971
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
FLINTLÅSPISTOL, amerikansk m/1836, låsblecket märkt A. ... MILBURY. MS., laddstock i hank, järnbeslag, besiktningsstämpel på pipan och stock, kaliber ca 13,9 mm, längd ca 35,5 cm
Slitage, pipa med korrision, stocklagningar, skurv saknas