Samuel Lyberg bägare
2019-09-23
676959
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SAMUEL LYBERG, bägare, Borås, 1785, koniskt form, delvis förgylld, liv med tremblerad dekor av blomsterrankor, höjd 6 cm.
Åldersrelaterat slitage, gravyr.