Ljuskrona
2019-09-11
676808
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, gustaviansk stil, tidig 1900-tal, elektrifierad, tre ljusarmar och lika många ljuspunkter, stomme i patinerad mässing, några tonade prismor, höjd ca 66, diameter 45 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej