Ljuskrona 1800-tal
2019-09-12
676041
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, oscariansk, 1800-talets slut, stomme i mässing, 8 ljusarmar, 12 ljuspunkter, behängd med olikformade slipade prismor, höjd 80, diameter 62 cm
Slitage, prismor saknas, prismor med defekt upphängning