Assietter Japan
2019-09-12
675366
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
ASSIETTER, 6 st., porslin, Japan, Meiji (1868-1912), dekor av lotus och blomsterslingor i underglasyrblått, emaljfärger, järnoxid samt guld, botten med sex karaktärers märke, diameter ca 18 cm
Nagg, slitage, sprickor