Roland Svensson litografier
2019-09-05
674357
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ROLAND SVENSSON (1910-2003): 5 st färglitografier signerade roland S. några med dedikationer,
Skärgårdsmotov 1:sta provtryck ca 24x20 cm, "Gammal interiör, Isle of Foula Shetland" provtryck, ca 56x35 cm, Möja Feb 1953 , 37/40, ca 53x41 cm, Älvrosgården 181/250, ca 28x42 cm, skärgårdsmotiv, "särtryck", ca 48x29 cm
Gulnad, fläckar