Kalle Hedberg oljemålning
2019-09-05
674101
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
KALLE HEDBERG (1894-1959): ´´Sjömannen´´, osignerad, olja på pannå, ca 61x50 cm
LITERATUR: Lidén-rasch, ´´Kalle Hedberg´´, 1989, plansch 5