Brännvinsskål
2019-09-05
674028
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BRÄNNVINSSKÅL, silver, 1800-tal, möjligen Tyskland, punsad dekor, höjd ca 8, längd ca 25 cm, vikt ca 207 g
Lagning, slitage