Taklampa, 1930-tal.
2019-09-21
673490
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
TAKLAMPA, 1930-tal, grönpatinerad metall, mässingsdetaljer, botten med glasskiva, palmetter, avlsutande kotteknopp, diameter ca 68 cm.
Slitage, nagg, ej funktionstestad.