Ljuskrona
2019-09-05
673194
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA, rokokostil, 1800-tal, för 6 ljus, stomme i förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, blåsta stamglas, höjd ca 87 cm
Slitage, nagg, borrad för el. SAV garanterar ej funktionen.