Tedosa Qianlong (1736-1796)
2019-09-14
672877
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 800 SEK |
TEDOSA, porslin, Kina, Qianlong (1736-96), dekor i famille rose-färger, motiv av blommor, höjd ca 14 cm.
Nagg, tillverkningsdefekter, lagningar.