Ljuskrona Karl Johan stil
2019-09-01
672578
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, Karl Johan-stil, omkring 1900, 8+1 ljus, stomme i mässing, behängd med prismor, höjd ca 78, diameter 68 cm
Sned stomme, nagg, slitage