Ljuskrona rokokostil
2019-09-03
672513
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets första hälft, rokokostil, för fyra ljus, behängd med olikslipade prismor, några tonade, invändigt elektrifierad, höjd ca 64, diameter 44 cm
Slitage