Wilhelm von Gegerfelt, Hallands Väderö
2019-09-29
672215
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
WILHELM VON GEGERFELT (1844-1920): Hallands Väderö, olja på duk fäst på pannå, 46x60 cm
PROVENIENS: Arkitekt Stig Åkermark (1903-1995), Stockholm,
därefter i arv
Smärre färgbortall, vikmärken