Lockurna Kina 1900-tal
2019-09-01
671166
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, balusterformad, dekor av vattenlotus i brunt, krackelyr, botten med fyra karaktärers märke, lockknopp i form av fohund, höjd ca 60 cm
Slitage, patinerad, smärre tillverkningsdefekter