Collier 18 k guld 1960-tal
2019-09-01
671061
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
COLLIER, 18 k guld, stavar med mellanliggande fasetterade ametister ca 5,8 mm samt odlade saltvattenspärlor ca 3,5 mm, otydliga mästarstämplar, Stockholm 1962, längd 40 cm, vikt 11,9 g