Max Kuglmayr oljemålning
2019-08-26
670501
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MAX KUGLMAYR (1863-c.1930), Folkscen med alplandskap, signerad samt daterad 1918, olja på pannå, ca 16x11,5 cm