Vas Kina porslin
2019-08-28
670238
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-talets början, balusterformad, med hänklar i form av parställda fohundar, dekor av qilin och fenixfågel i underglasyrblått, höjd ca 43 cm
Smärre slitage