Fat famille rose 1700-tal
2019-09-29
669796
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose med hjortar och blommor, diameter ca 31 cm
LITTERATUR:
Mat och Minnen, s. 185
PROVENIENS: Tore Wretman
Sprickor