Fat 1 par 1700-tal
2019-09-29
669788
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose av blomstergirlanger, diameter ca 28,5 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Sprickor, en tallrik med kantskada