Ljuskrona
Avslutad
2019-08-25
669770
| Klubbat belopp | Osåld |
|---|---|
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, Karl Johan-stil, stomme i paterinad mässing, behängd med olikslipade prismor, med 5 ljusarmar samt 5 ljuspunkter, höjd (exl sladd) ca 65 cm, diameter ca 45 cm
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen