Ljuskrona 1900-tal
2019-08-30
669400
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, omkring 1900, möjligen Frankrike,bronserad och svärtad stomme, dekor med blad och bl a rosor i porslin, höjd ca 48 cm
Proveniens: Bengt Janssons samlingar
Blommor med nagg