Ljuskrona rokokostil
2019-08-22
669335
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets första hälft, rokokostil, för åtta ljus, invändigt elektrifierad, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 67, diameter 58 cm
En ljuspipa något lös/svår att skruva, slitage