Skulptur Kina
2019-09-16
669259
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SKULPTUR, Kina, slutet av 1800-talet, lackerat trä med rester av förgyllning, i form av en fohund, höjd 10, längd 22cm
HISTORIK: Detta föremål har används som en huvudkudde.
förgyllningen med slitage, mindre slitage