Ljuskrona rokokostil
2019-08-24
669186
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets första hälft, rokokostil, burformad, sex ljusarmar, behängd med olikslipade prismor, några violetta, invändigt med obelisk, elektrifierad, höjd ca 70, diameter ca 47 cm
Smärre slitage