Vägglampetter
2019-08-22
668975
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
VÄGGLAMPETTER, 1 par, för 2 ljus vardera, 1800-talets andra hälft, Louis XVI-stil, förgylld brons, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 40 cm
Ställvis förlust av förgyllning, några nagg, några av prismorna är lösa, prismorna har kopplats om