Bruno Mathsson fåtölj "Miranda"
2019-08-16
668076
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BRUNO MATHSSON, "Miranda", fåtölj, 1960-/70-tal, stomme av skiktlimmat böjträ av bok, klädd med fårskinn, sitthöjd ca 38 cm
Slitage, bit av fårskinn borta, ullen som är i direkt anslutning till avskavda partier släpper lätt