Taklampa Vasateatern
2019-08-15
667902
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TAKARMATUR, ca 1920-tal, jugend med sengotiska drag, delvist genombruten dekor, mässing, 6 ljusarmar, höjd ca 113, diameter 93 cm
PROVENIENS: Vasateatern Stockholm
Saknar kupor, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen