Niki Cash
2019-08-12
667237
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
NIKI CASH (född 1973): Komposition, signerad och numrerad 22/60, gicleé, ca 52x60 cm, oramat blad
New York, sent sjuttiotal, satte sin prägel på Cash bildspråk. I mitten av åttiotalet var han med och grundade Graffiti crewet D.I.R. (DUZ IT RIGHT), Stockholm, verksamma främst längs Kungsängenlinjen.
Oramad