Penselvas Kina
2019-08-05
666238
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformad, dekor av lekande barn, järnoxid samt emaljfärger, kalligrafi, sigill, höjd ca 28 cm
Slitage, bemålnings- förgyllningsbortfall