Penselvas Kina
2019-08-05
666234
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformad, dekor av fågel och pioner, järnoxid samt emaljfärger, kalligrafi, sigill, höjd ca 29 cm
Slitage, tillverkningsdefekt