Slaglåsgevär
2019-08-03
665993
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, Osmanskt, 1800-tal, iläggningar i ben, mässing och pärlemor, längd ca 115 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage