Violin Tyskland / Böhmen

Violin Tyskland / Böhmen
Violin Tyskland / Böhmen
Violin Tyskland / Böhmen
Violin Tyskland / Böhmen
Violin Tyskland / Böhmen
Violin Tyskland / Böhmen
Violin Tyskland / Böhmen
Violin Tyskland / Böhmen
Violin Tyskland / Böhmen
Violin Tyskland / Böhmen

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

VIOLIN, en tysk/böhmisk violin från 1800-talet. Instrument har drakhuvud och saknar etikett. Korpuslängden är 355 m.m, tot längd 61,5 cm, senare väska medföljer (med nycklar).

Värderad till 28 000 kr av Sebastian Skarp Violinateljé, den 8:e oktober 2018.

Tema: Violiner och stråkar

Bruksslitage. Ev. senare drakhuvud.

665931

2019-08-16