Allmogeskåp
2019-07-31
665613
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GOLV, -och HÄNGSKÅP, allmoge, 1800-talets början, bemålad furu, tvådelat, var och en med dörr och bakomliggande hyllplan, totalhöjd ca 184, 74x50 cm
Slitage, spår av trämask - ställvis kraftig, lagningar, komplettering, renovering, senare målning, senare lås, märken, repor, nyckel saknas och nedre delen är låst