Penselvas
2019-07-31
665419
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PENSELVAS, porslin, Kina, Republik (1912-1949), cylinderformad, dekor av sångfågel i träd i sepia, järnoxid, guldbemålning samt emaljfärger, med kalligrafi, samt. stämplad undertill höjd ca 28 cm
Smärre bortfall i förgyllningen