Oidentifierad konstnär gouache
2019-07-28
664745
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Läsande odalisk, 1800-talets första hälft, gouache, ca 16,5x24 cm
Proveniens: Beata Sofia Ryttersköld (1830-1908) arv till hennes barnbarn Elisabet Sergel (1894-1930) och sedan genom arv till nuvarande ägaren