Supkoppar
2019-07-27
664686
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SUPKOPPAR, silver, 8 st varav 1 avvikande, 7 stämplade MGAB, 1961, 1 stämplad Söderhamn, 1800-tal, höjd ca11,5-12,5, vikt ca 422 g
Bruksslitage, den äldsta med mindre bucklor på foten